Informacje dla autorów

Wytyczne edytorskie pisma „Art2”

Wszystkich autorów prosimy o zastosowanie się do następujących zasad:

1. Artykuł prosimy przesłać w dwóch wersjach: PDF (dla recenzentów, bez podawania imienia i nazwiska) oraz WORD. W wersji WORD przed tytułem i tekstem zasadniczym należy umieścić: stopień naukowy, imię, nazwisko, adres kontaktowy, adres e-mail oraz pełną nazwę uczelni, wydziału, katedry itp.

W przypadku publikowania fragmentów prac licencjackich i magisterskich absolwentów akademii muzycznych pod tytułem powinna się znaleźć odpowiednia adnotacja, aby zaznaczyć, że są to prace pisane pod kierunkiem promotora i ocenione przez jednego recenzenta.

2. Tekst główny powinien być wyjustowany, czcionka Times New Roman 12 p., marginesy 2,5 cm, interlinia 1,5 p.

3. Dla przypisów dolnych w tekście stosuje się czcionkę Times New Roman, 10 punktów, interlinia pojedyncza (1 wiersz), przypisy z odnośnikami w indeksie górnym (wprowadzane automatycznie z użyciem programu Word: Odwołania – Wstaw przypis dolny). Numer przypisu musi być przed kropką, przecinkiem etc. Należy zapisywać je według następującego wzoru:

Książka:

Autor (pierwsza litera imienia, nazwisko), tytuł, wydawnictwo, miasto, rok, strona.

Przykład:
B. Toczyska, Dotkliwa artykulacja, Wydawnictwo Harmonia, Gdańsk 2010, s. 15.

Rozdział w pracy zbiorowej:

Autor rozdziału (pierwsza litera imienia, nazwisko), tytuł rozdziału, w: tytuł pracy zbiorowej,
pierwsza litera imienia, nazwisko (red.), wydawnictwo, miasto rok, strona.

Przykład:
J. Janyst, Reklama dźwignią kultury, w: Kultura i edukacja artystyczna w rzeczywistości rynkowej, J. Chwedorowicz (red.), Akademia Muzyczna w Łodzi, Ł.dź 2005, s. 82.

Artykuł w czasopiśmie:

Autor artykułu (pierwsza litera imienia, nazwisko), tytuł artykułu, w: tytuł czasopisma, nr czasopisma, rok, strony.

Przykład:
W. Jędruszak, Józef Hoffmann – gra na fortepianie, w: „Ruch Muzyczny” 11/1981, s. 15- 21, tu: s. 18.

Źródła internetowe:

Autor (pierwsza litera imienia i nazwisko), tytuł artykułu (lub sam tytuł, jeśli nie ma nazwiska autora), wydawca oraz data opublikowania artykułu (jeśli te dane są dostępne na stronie), adres strony internetowej, data dostępu.

Przykład:
Stanisław Moniuszko, http://culture.pl/pl/tworca/stanislaw-moniuszko [dostęp: 27.10.2017].

Bibliografię należy umieścić na końcu artykułu. Stosujemy te same zasady, co w przypisach, następuje jedynie zmiana w zapisie autora – odwrotnie jak w przypisach – na początku nazwisko, a potem pierwsza litera imienia.

5. Jeśli cytat jest przekładem z języka obcego, w tekście powinno znaleźć się jego polskie tłumaczenie, a w przypisie wersja oryginalna oraz autor tłumaczenia na j. polski.

6. Wszelkie dodatkowe materiały dołączone do tekstu, takie jak: ilustracje, przykłady, wykresy i tabele należy ponumerować i zapisać w osobnych plikach w formacie graficznym (TIFF, PDF, JPG, PNG), najlepiej o rozdzielczości 300 ppi. Należy wyraźnie zaznaczyć, w kt.rych fragmentach tekstu artykułu mają się one pojawić.

 

Back to Top